top of page

pon., 17 sie

|

Online

ZABURZENIA PSYCHICZNE U UCZNIÓW - wczesne rozpoznawanie pierwszych objawów i dalsze działania

ZABURZENIA PSYCHICZNE U UCZNIÓW - wczesne rozpoznawanie pierwszych objawów i dalsze działania ZAPRASZAMY!

Rejestracja jest zamknięta
Zobacz inne wydarzenia
ZABURZENIA PSYCHICZNE U UCZNIÓW - wczesne rozpoznawanie pierwszych objawów i dalsze działania
ZABURZENIA PSYCHICZNE U UCZNIÓW - wczesne rozpoznawanie pierwszych objawów i dalsze działania

Time & Location

17 sie 2020, 09:00 – 12:00

Online

About the Event

"Zaburzenia psychiczne u uczniów - wczesne rozpoznawanie pierwszych objawów i dalsze działania"

Problemy zaburzeń psychicznych u uczniów w szkole są coraz częściej zgłaszane przez rady pedagogiczne. W Polsce przygotowywany jest do wdrożenia nowy model opieki psychiatrycznej nad dziećmi i młodzieżą, który będzie uwzględniał rolę szkół i poradni psychologiczno-pedagogicznych we wczesnym rozpoznawaniu problemów psychicznych u uczniów i organizowaniu pierwszych działań pomocowych. 

CELE SZKOLENIA: - Poznanie podobieństw i różnic między orzeczeniami o specjalnych potrzebach edukacyjnych i diagnozami klinicznymi. - Przygotowanie do rozpoznawania pierwszych objawów zaburzeń psychicznych na danym etapie rozwoju. - Wprowadzenie do różnicowania norma - patologia. - Poznanie zasad zbierania informacji o wartości diagnostycznej. 

TREŚCI SZKOLENIA: - Model całościowej oceny funkcjonowania psychospołecznego dziecka wg DSM-IV-TR. - Źródła, zasady i sposoby zbierania informacji. - Podstawowe zaburzenia psychiczne na danym etapie rozwoju [opcjonalnie]: okres przedszkolny, okres wczesnoszkolny, okres adolescencji. - Prowadzenie rozmów w celach wczesnej diagnozy z uczniami, ich rodzicami; wymiana informacji między członkami rady pedagogicznej (ćwiczenia). - Pułapki diagnostyczne i mity psychologiczne, dotyczące zdrowia psychicznego i terapii.

Zapraszamy!

Tickets

  • ZABPSYCH

    120,00 zł
    Sprzedaż zakończona

Suma

0,00 zł

Share This Event

bottom of page