top of page

ARTE Akademia Rozwoju Terapii i Edukacji

 

Publikacje warte przeczytania!

PsychopedagogiczneMity.jpg

Psychopedagogiczne mity. Dlaczego warto pytać o dowody. Tom 2.

Andrzej Śliwerski, Tomasz Garstka

Książka przedstawia sposoby odróżniania psychopedagogicznych mitów od teorii oraz praktyki edukacyjnej i terapeutycznej opartej na wynikach rzetelnych badań. W opracowaniu wyjaśniono m.in.:

  • psychologiczne mechanizmy ulegania złudzeniom poznawczym w ocenianiu i podejmowaniu decyzji oraz

  • zjawiska ulegania wpływom twórców i propagatorów twierdzeń oraz praktyków stosujących metody, które nie znalazły dostatecznego poparcia w wynikach poprawnie przeprowadzonych testów.

Publikacja przeznaczona jest dla nauczycieli, psychologów, pedagogów, terapeutów pedagogicznych i rodziców uczniów. Zainteresuje również studentów kierunków nauczycielskich, psychologii, pedagogiki.

 

Książka do kupienia: 

www.empik.com/psychopedagogiczne-mity-dlaczego-warto-pytac-o-dowody-tom-2-sliwerski-andrzej-garstka-tomasz,p1234971210,ksiazka-p

Sherborne W.jpg

Ruch rozwijający dla dzieci

Weronika Sherborne

Metoda ze względu na swoją naturalność, prostotę i efektywność, zyskała uznanie na całym świecie i jest propagowana jako jeden z ważnych czynników rozwoju psychicznego małych dzieci, szczególnie niepełnosprawnych - wykorzystuje dotyk, ruch oraz wzajemne relacje fizyczne, emocjonalne i społeczne do rozszerzania świadomości samego siebie i pogłębiania kontaktu z innymi ludźmi- w Polsce ma wielu zwolenników i jest stosowana w przedszkolach, młodszych klasach szkoły podstawowej oraz w pracy z osobami dorosłymi z różnymi zaburzeniami rozwojowymi.

Opis pochodzi ze strony: www.empik.com

 

Książka do kupienia: 

www.empik.com/ruch-rozwijajacy-dla-dzieci-sherborne-weronika,2514422,ksiazka-p?gclid=EAIaIQobChMIys6-8r3A4QIVT4uyCh3RWAh7EAQYAiABEgLBNfD_BwE&gclsrc=aw.ds

psychopedagogiczne-mity-jak-zachowac-nau

Psychopedagogiczne mity. Jak zachować naukowy sceptycyzm w edukacji i wychowaniu

Tomasz Garstka

Autor omawia popularne tezy, które nie są poparte wynikami naukowych badań empirycznych, jak również mity na temat metod nauczania i wychowania dzieci i młodzieży. Tomasz Garstka w bardzo jasny i przystępny sposób przedstawia psychologiczne mechanizmy i przede wszystkim wyjaśnia, dlaczego tak łatwo dajemy się uwieść pseudonauce. Publikacja kierowana do rąk nauczycieli, psychologów, pedagogów, terapeutów pedagogicznych, rodziców uczniów, studentów kierunków nauczycielskich, psychologii, pedagogiki.

Wkrótce ukaże się część II Psychopedagogicznych mitów!

 

Książka do kupienia: 

www.empik.com/psychopedagogiczne-mity-jak-zachowac-naukowy-sceptycyzm-w-edukacji-i-wychowaniu-garstka-tomasz,p1131200196,ksiazka-p

ARTE.jpg
bottom of page