ARTE Akademia Rozwoju Terapii i Edukacji
Publikacje warte przeczytania!
​
Psychopedagogiczne mity. Dlaczego warto pytać o dowody. Tom 2.
Andrzej Åšliwerski, Tomasz Garstka
Książka przedstawia sposoby odróżniania psychopedagogicznych mitów od teorii oraz praktyki edukacyjnej i terapeutycznej opartej na wynikach rzetelnych badaÅ„. W opracowaniu wyjaÅ›niono m.in.:
-
psychologiczne mechanizmy ulegania złudzeniom poznawczym w ocenianiu i podejmowaniu decyzji oraz
-
zjawiska ulegania wpÅ‚ywom twórców i propagatorów twierdzeÅ„ oraz praktyków stosujÄ…cych metody, które nie znalazÅ‚y dostatecznego poparcia w wynikach poprawnie przeprowadzonych testów.
Publikacja przeznaczona jest dla nauczycieli, psychologów, pedagogów, terapeutów pedagogicznych i rodziców uczniów. Zainteresuje również studentów kierunków nauczycielskich, psychologii, pedagogiki.
Książka do kupienia:
Ruch rozwijajÄ…cy dla dzieci
Weronika Sherborne
Metoda ze wzglÄ™du na swojÄ… naturalność, prostotÄ™ i efektywność, zyskaÅ‚a uznanie na caÅ‚ym Å›wiecie i jest propagowana jako jeden z ważnych czynników rozwoju psychicznego maÅ‚ych dzieci, szczególnie niepeÅ‚nosprawnych - wykorzystuje dotyk, ruch oraz wzajemne relacje fizyczne, emocjonalne i spoÅ‚eczne do rozszerzania Å›wiadomoÅ›ci samego siebie i pogÅ‚Ä™biania kontaktu z innymi ludźmi- w Polsce ma wielu zwolenników i jest stosowana w przedszkolach, mÅ‚odszych klasach szkoÅ‚y podstawowej oraz w pracy z osobami dorosÅ‚ymi z różnymi zaburzeniami rozwojowymi.
Opis pochodzi ze strony: www.empik.com
Książka do kupienia:
Psychopedagogiczne mity. Jak zachować naukowy sceptycyzm w edukacji i wychowaniu
Tomasz Garstka
Autor omawia popularne tezy, które nie sÄ… poparte wynikami naukowych badaÅ„ empirycznych, jak również mity na temat metod nauczania i wychowania dzieci i mÅ‚odzieży. Tomasz Garstka w bardzo jasny i przystÄ™pny sposób przedstawia psychologiczne mechanizmy i przede wszystkim wyjaÅ›nia, dlaczego tak Å‚atwo dajemy siÄ™ uwieść pseudonauce. Publikacja kierowana do rÄ…k nauczycieli, psychologów, pedagogów, terapeutów pedagogicznych, rodziców uczniów, studentów kierunków nauczycielskich, psychologii, pedagogiki.
Wkrótce ukaże siÄ™ część II Psychopedagogicznych mitów!
Książka do kupienia: